Kobiecy wytrysk- na czym polega i jak go osiągnąć?

Kobieca ejakulacja była znanym pojęciem już za czasów greckich czy rzymskich filozofów. Jednak dopiero w XX wieku wytrysk kobiecy stał się przedmiotem badań seksuologów. Dzisiaj lekarze mają pewność, że ejakulacja występuje również u pań, ale jak dotąd nieznany jest do końca jej mechanizm działania.

Kobieca ejakulacja a orgazm

Wiele osób jest przekonanych, iż kobiecy wytrysk ma związek ze stymulacją punktu G, czyli obszaru bardzo wrażliwego, który zlokalizowany jest na przednio- górnej ściance pochwy, 4 cm od wejścia do niej. To niewielkie wybrzuszenie, które uwydatnia się w trakcie stymulacji. Niektórzy twierdzą, iż do kobiecego wytrysku dochodzi w trakcie orgazmu pochwowego, który wynika właśnie z pobudzenia tego punktu. Kolejna teoria głosi, iż do kobiecego wytrysku nie jest potrzebny orgazm, ale w niej również to zjawisko ma wynikać ze stymulacji punkt G.

Na czym polega kobiecy wytrysk?

Sposób działania kobiecego wytrysku został w pewien sposób opisany, chociaż do końca jego działanie nie zostało jeszcze poznane. W strefie G zlokalizowane są tak zwane gruczoły przedsionkowe Skenego, są one utworzone z identycznych tkanek zarodkowych jak męska prostata. Kiedy dochodzi do podniecenia seksualnego, te właśnie gruczoły zaczynają wypełniać się płynem o odczynie zasadowym, a więc damskim ejakulatem. Po czym dochodzi do wyrzucenia płynu z pochwy przez skurcze mięśni dna macicy, kiedy kobieta przeżywa orgazm. Jednak niektórzy naukowcy są innego zdania co do jego mechanizmu. Uważają oni, iż kobiecy wytrysk jest powiązany z tak zwanym squrtingiem, czyli opróżnianiem pęcherza moczowego w czasie podniecenia. Aby dowieźć tego, czym jest dokładnie kobieca ejakulacja, przeprowadzono pewne badania na grupie kobiet, od których pobrano próbki ejakulaty. Wykazały one, iż w większości próbek znajdowały się substancje wchodzące w skład również męskiego ejakulaty. Badacze uważają, że nie powinno się mylić pojęć kobiecej ejakulacji ze squrtingiem.

W jaki sposób osiągnąć kobiecy wytrysk?

Seksuolodzy zachęcają panie, aby wykonywały pewne ćwiczenia, a wszystko po to, żeby uwrażliwić jeszcze bardziej swoją strefę G. Do tego celu przyda się lubrykant oraz wybrany gadżet erotyczny. Aby przejść do ćwiczenia, dobrze jest przygotować sobie również lustro i przyjrzeć się swojej pochwie. Kolejnym krokiem jest napięcie mięśnia dna miednicy, aby wejście do pochwy się otworzyło, a jej ścianki zrobiły wypukłe. Teraz trzeba poszukać punktu G. Do tego należy użyć palca, wcześniej nawilżanego lubrykantem. Następnie należy stymulować znaleziony punkt G, aby go jak najbardziej uwrażliwić. Oczywiście kobieta nie musi sama wykonywać takich ćwiczeń. W tym może również pomóc partner, warto decydować się na takie pozycje, które jak najbardziej pobudzą punkt G.

Czy każda kobieta ma wytrysk?

Teoretycznie każda kobieta posiada gruczoły przedsionkowe Skenego, a więc może produkować ejakulat, pomimo tego damski wytrysk jest dosyć rzadko spotykanym zjawiskiem. Problem tkwi przede wszystkim w znalezieniu punku G, niektóre kobiety mają z tym problem. Jednak nie warto się od razu zniechęcać po paru nieudanych próbach i szukać dalej, aż do skutku. Według słowackiego naukowca Milana Zaviacica tylko 8 procent pań może mieć duży problem ze znalezieniem punktu G, ponieważ posiada bardzo szczątkową postać prostaty. Jednakże one również mogą osiągnąć orgazm z wytryskiem. Najważniejsze jest dobre poznanie własnego ciała, jego akceptacja. Istotne jest także skupienie się na punkcie G, pierwszym krokiem jest jego zlokalizowanie, po czym jego stymulacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *