Jakie konsekwencje niesie ze sobą seks po alkoholu?

Uprawianie seksu po alkoholu jest dla niektórych osób niezwykle ekscytujące, jednak należy pamiętać, że wiąże się również z pewnymi konsekwencjami. Istnieje przekonanie, że alkohol dodaje odwagi, dzięki niemu ludzie otwierają się na siebie i zapominają o nieśmiałości. Niewielka ilość alkoholu pomaga się rozluźnić, co korzystnie wpływa na relację i zawieranie nowych znajomości. Jednakże jego zbyt duża ilość może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Jak alkohol wpływa na ludzi?

Alkohol w znacznym stopniu działa na nastrój człowieka. Osoba będąca pod jego wpływem odczuwa intensywniejsze emocje do drugiej osoby. Jego niewielka ilość w postaci lampki wina, rozbudzi pożądanie i doda pikanterii w sypialni. Po wypiciu alkoholu wzrasta tętno, natomiast zmysły stają się wyostrzone, a więc mała ilość trunku z pewnością pomoże przy łóżkowych igraszkach, a im nie zaszkodzi. Panie pod wpływem napojów wysokoprocentowych stają się bardziej wrażliwe na dotyk partnera, odczuwają w większym stopniu smak oraz zapach jego skóry. Kobieta wyzbywa się ograniczeń i staje się bardziej wyzwolona. Znikają wówczas jej kompleksy, czuje się pewniejsza siebie, nabiera odwagi podczas łóżkowych pieszczot. Chce próbować nowych rzeczy i nie wstydzi się tego. Doznania mężczyzn również się zwiększają, poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz wzrost ciśnienia krwi, erekcja po wypiciu alkoholu jest silniejsza i występuje szybciej, aniżeli w stanie przed spożyciem alkoholu.

Uprawianie seksu po alkoholu otwiera partnerów bardziej na swoje potrzeby. Nie krępują się oni mówić i próbować własnych fantazji seksualnych i pragnień. Na trzeźwo na wiele rzeczy by sobie oni nie pozwolili. Seks po alkoholu jest więc intensywniejszy, pozwala na próbowanie nowych rzeczy, jest bardziej satysfakcjonujący i przyjemny dla obojga partnerów. Pomaga wyzbyć się wszelkich hamulców i eksperymentować w łóżku. Jednakże należy pamiętać, iż przekroczenie pewnej granicy doprowadzi do niezbyt przyjemnych konsekwencji.

Konsekwencje seksu po alkoholu

Osoby pod wpływem alkoholu chcące uprawiać seks, muszą pamiętać o pewnych przykrych konsekwencjach. Nadmierna ilość spożytego alkoholu może czasem uniemożliwić odbycie stosunku seksualnego. Złe samopoczucie, kręcenie w głowie i inne objawy nadmiernej ilości alkoholu, nie pozwolą na odbycie stosunku płciowego. Mężczyźni pod wpływem alkoholu, mają również czasem problemy z wytryskiem. Ponadto, warto mieć na uwadze, że seks po pijanemu nie jest świadomy. Bardzo łatwo jest zrobić coś, czego się będzie później żałować Przykładem może być seks z dopiero co poznaną osobą, czy kimś znajomym, z kim jednak nigdy na trzeźwo nie odważyłoby się na taki krok. Alkohol niekiedy doprowadza do zdrad. Seks pod jego wpływem może więc przyczynić się do rozpadu stałego związku i na zawsze zmienić życie.

To bardzo poważne konsekwencje, gdyż seks pod wpływem alkoholu może doprowadzić do zranienia osoby, na której nam zależy. Seks powinien stanowić symbol miłości i łączyć ze sobą dwie osoby. Nie powinien być chwilową zachcianką z pierwszą przypadkową osobą. Niekiedy po nadmiernym spożyciu alkoholu uprawia się seks bez wcześniejszego zabezpieczenia. Grozi to jeszcze poważniejszymi konsekwencjami, jakimi jak ciąża czy zachorowanie na chorobę przenoszoną drogą płciową.

Alkohol może być dodatkiem do miło spędzonego wieczoru z drugą połówką. Pełni on funkcję afrodyzjaka, a jego niewielka ilość pomoże w miłosnym akcie. Można po niego sięgać, jednak zawsze warto pamiętać o zachowaniu umiaru i rozsądku. Jego nadmierna ilość może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje, których nie będzie się dało cofnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *