Jaki żel intymny wybrać?

Żele intymne inaczej nazywane lubrykantami, to produkty, których zadaniem jest zapewnienie optymalnego nawilżenia w trakcie stosunku płciowego, dzięki czemu zwiększa się komfort seksu. Ponadto sięgnięcie po takie preparaty jest świetnym sposobem na urozmaicenie łóżkowych igraszek. A więc, na jaki lubrykant się zdecydować? W sprzedaży dostępnych jest wiele tego rodzaju produktów. Wśród nich znajdziemy między innymi: żele intymne na bazie silikonu, wody, rozgrzewające, chłodzące czy smakowe. To polecane rozwiązanie, które pomaga w przypadku nadmiernej suchości pochwy, dzięki niemu zbliżenia stają się przyjemne, a kobiecie niegroźne są otarcia i uszkodzenie pochwy. To także ciekawa propozycja jako element gry wstępnej, ponadto przydaje się również w stosunku oralnym. Bogactwo ofert od różnych producentów pozwoli nam na dobranie produktu, który sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom.

Żel intymny na bazie silikonu

Żel intymny na bazie silikonu odznacza się przede wszystkim długotrwałym działaniem. Zapewnia doskonałe nawilżenie podczas całego stosunku płciowego. Lubrykant ten sprawdza się w przypadku kobiet borykających się z nadmierną suchością pochwy. Ze względu na to, iż powstał on na silikonowej bazie, może być także wykorzystywany w wodzie. A więc sprawdzi się podczas aktu miłosnego pod prysznicem czy podczas kąpieli z partnerem. Jego zaletą jest wysoka wydajność, ponieważ w zupełności wystarczy zaaplikować jego parę kropel, aby skóra stała się przyjemna w dotyku i świetnie nawilżona. Co można, można go używać wraz z prezerwatywami lateksowymi, jednakże trzeba zachować środki ostrożności podczas korzystania z gadżetów silikonowych, ponieważ może od doprowadzić do ich uszkodzenia. Wadą tego produktu jest to, że niestety trudno jest go zmyć z ciała.

Żel intymny na bazie wody

Żele intymne powstałe na bazie wody, charakteryzują się delikatnym składem oraz pH zbliżonym do naturalnego, tego obecnego w pochwie. Dzięki tego, te środki nawilżające nie wpływają na środowisko bakteryjne panujące w pochwie. Są niezwykle przyjazne dla skóry i bardzo rzadko wywołują podrażnienia. Mogą być więc stosowane przez osoby o skórze wrażliwej. Ponadto, bardzo łatwo jest je usunąć ze skóry. Minusem jest to, że niestety dosyć szybko wysychają. Potrzebnych może okazać się parę aplikacji. Żele wodne niekiedy nie są wystarczającym środkiem nawilżającym u kobiet, które cierpią na znaczną suchość pochwy. Oprócz tego nie sprawdzają się do użytkowania podczas kąpieli, gdyż mogą w łatwy sposób usunąć się ze skóry wraz ze strumieniem wody. Co ważne, takie produkty nie uszkadzają silikonowych gadżetów erotycznych, a także nie wpływają na skuteczność prezerwatyw.

Produkt smakowy oraz zapachowy

To produkty na bazie wody, które mogą być używane do seksu waginalnego oraz oralnego. Odznaczają się bardzo przyjemnym owocowym smakiem i zapachem. Na rynku znajduje się wiele rodzajów smakowych prezerwatyw, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Między innymi można znaleźć te o smaku banana, truskawki, wiśniowe i wiele więcej. Niestety z uwagi na obecność w nich substancji aromatycznych, niekiedy mogą wywoływać podrażnienia. Dla alergików nie są one wskazane.

Lubrykant oraz żel do masażu, czyli 2 w 1

W sklepach znaleźć można także żele intymne dedykowane również do masażu. W wielu przypadkach stanowią one połączenie bazy wodnej i silikonowej. Dostępne są między żele pobudzające z guaraną czy łagodzące z aloesem. Można z nich korzystać wraz z gadżetami erotycznymi i prezerwatywami, ale nie radzi się ich stosować podczas kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *